Nawigacja

  • ZASADY PRACY SZKOŁY OD 26 KWIETNIA 2021 r.

     

    Na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 22.04.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

     od 26 kwietnia do 30  kwietnia 2021r. uczniowie klas I –III rozpoczynają naukę w systemie hybrydowym.

    klasa I

    26.04.(poniedziałek), 28.04.( środa), 30.04.( piątek) -   nauczanie stacjonarne w szkole zgodnie z planem lekcji.

    27.04. (wtorek), 29.04.( czwartek) –nauczanie zdalne.

    klasa II i III

    27.04. (wtorek), 29.04.( czwartek)  - nauczanie stacjonarne w szkole zgodnie z planem lekcji.

    26.04.(poniedziałek), 28.04.( środa), 30.04.( piątek) -  nauczanie zdalne.

    klasy IV – VIII  kontynuują naukę zdalną.

    Uczniowie klasy VIII  mają konsultacje w szkole zgodnie z podanym  wcześniej planem.

     W zajęciach stacjonarnych mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie zdrowi i których domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych. W szkole obowiązuje reżim sanitarny. Każdy uczeń ma własne przybory.

                                                                                              W. Angowska
                                                                                                 dyrektor szkoły

  • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

     

     

          Jak co roku, 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem tegorocznej akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród młodych ludzi oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Z powodu pandemii obchody musiały przenieść się do świata wirtualnego, a ich motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

            Wychowawcy przeprowadzili z dziećmi rozmowy na temat ekologii i dbania o środowisko naturalne. Efektem tych działań były piękne plakaty, zdjęcia, pomysłowe prace przestrzenne z surowców wtórnych. Wszystkie grupy wiekowe wykazały się w swoich działaniach kreatywnością i pomysłowością.

         Prace plastyczne dzieci pokazały jakie dobro nas otacza. Patrząc na zdjęcia, a na nich na uśmiechnięte, radosne twarze dzieci zastanawiamy się jak zachować to naturalne piękno?

         Nie wszyscy wiemy jak żyć, żeby równocześnie dbać o środowisko. Postarajmy się, aby Dzień Ziemi był codziennie. Każda zmiana zaczyna się od działania. Pozbierajmy śmieci na trawniku na swoim osiedlu, posadźmy drzewko, albo nauczmy kogoś segregowania śmieci. Codziennie zróbmy coś dobrego dla naszej Planety. Poprzez swoje wybory i decyzje możemy mieć duży wpływ na zachowania innych i nauczyć ich dbania o środowisko, w którym żyjemy.

          Każdy z nas pragnie i może żyć na czystej planecie. Wiemy, że wokół nas wszystko się zmienia, także planeta Ziemia! Prace dzieci uświadamiają nam, że Ziemia ma także swoje marzenia. Jej marzenie to - nie śmiecenie!!!

            To był wspaniały dzień. Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach na rzecz ochrony środowiska.

     

    Tekst: M. Stańczyk, A. Walawender, M. Bieniek

    Foto: H. Radecka, K. Augustyniak, A. Walawender

     

  • POWRÓT DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DO SZKOŁY

    Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 roku od 19 kwietnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczynają zajęcia stacjonarne.

  • Pamiętamy o ofiarach Katynia …

     

    13 kwietnia 2021 r.  w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu uczczono Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Jest to ważna data historyczna, ponieważ opublikowana została informacja  o odkryciu w Związku Radzieckim masowych grobów przez oficerów Wojska Polskiego. Pod hasłem:„ PAMIĘTAMY… WSPOMNIENIA O KATYNIU” odbyły się lekcje historii w klasach: VI, VII i VIII. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu związanego z wydarzeniami z tamtych lat. Nauczycielka historii przygotowała ciekawy materiał multimedialny  o Katyniu,  przekazując  im historię dotyczącą masowych mordów żołnierzy polskich, które trwały od 4 kwietnia 1940 r w lesie katyńskim,  na polecenie najwyższych władz ZSRR. Zamordowano   4200 polskich  oficerów, w tym 2 generałów. Czas egzekucji był długi ,bo trwał  do pierwszych dni maja 1940 roku. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała wykładu o  zbrodni katyńskiej. Wielu uczniów zadawało nauczycielowi pytania, prosząc o wyjaśnienie tej trudnej prawdy historycznej. Były to ciekawe lekcje historii, jednocześnie trudne, bo młodzież próbowała zrozumieć z jakiego powodu zamordowano polskich jeńców. Słowo Katyń pozostanie w ich pamięci jako miejsce zbrodni niewinnych ludzi. Były to lekcje patriotyzmu, zadumy ,refleksji, wielu niewyjaśnionych powodów tej tragicznej zbrodni. Młodzież minutą  ciszy uczciła  pamięć  zamordowanych  żołnierzy.                                                   

                                                                                                       Tekst: Bogusława Wiśniewska

  • ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

  • ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

  • Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy

     

                W marcu 2021r. przeprowadzono w naszej szkole cykl zajęć  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały numer alarmowy 112  ucząc się rymowanki i rozmowy z dyspozytorem pogotowia. W klasach I-III utrwalono znajomość numerów alarmowych, sposób powiadamiania o wydarzeniu, sprawdzanie czynności życiowych u poszkodowanego oraz wykonanie resuscytacji  u osoby dorosłej i dziecka.

    Uczniowie  poznali zasady pierwszej pomocy analizując treści z podręcznika do programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Pokolorowali ilustracje i łańcuch przeżycia, napisali test sprawdzający wiedzę w tym zakresie, oglądali filmy edukacyjne oraz plakaty wykonane przez starszych kolegów w ubiegłych latach. Uczniowie kl. IV powtórzyli sobie wiadomości oglądając filmy ukazujące ratowników w akcji i rozwiązując testy z zakresu pierwszej pomocy.

    Przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa i reżimie sanitarnym w okresie pandemii. Polecono śledzenie komunikatów RCB i stosowanie się do zaleceń.

                                                                                                   

                                                                                                                  Tekst i foto: E. Papież

  • Finalista etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     

    Miłosz Ziętek, uczeń siódmej klasy został finalistą Konkursu Języka Angielskiego. Tytuł finalisty to ogromny sukces, który świadczy o rozległej wiedzy, dużych zdolnościach i pracowitości naszego ucznia.  Miłosz wielokrotnie brał udział w konkursach języka angielskiego, a sukces w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie potwierdza umiejętności siódmoklasisty. Gratulujemy i życzymy satysfakcji oraz kolejnych sukcesów.

    Anna Rydzewska

  • KONSULTACJE  W  SZKOLE DLA  UCZNIÓW  KLASY  VIII od 7.04. 2021  do  21.05.2021

     

    Uwaga! Obowiązuje praca w reżimie sanitarnym.

    Dystans, dezynfekcja, maseczka.

    Uczniowie wchodzą do sali gimnastycznej bocznym wejściem. 

    Każdy uczeń ma własne przybory szkolne.

    Nie wnosimy do sali telefonów.

    Terminy konsultacji będą zmienione, gdy uczniowie wrócą do nauki w szkole.

  • Nauczanie zdalne 22.03 - 09.04. 2021

     

    Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 17 marca 2021r. i rozporządzeniem MEiN z 18. 03.2021, w okresie od  22. 03. do 31.03. oraz od  07.04 - 09. 04 wprowadza się w klasach 1-3  nauczanie zdalne.

    Świetlica szkolna dostępna jest wyłącznie dla dzieci z klas 1-3 rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.

     

    PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     

    Od  1 – 6 KWIETNIA  2021

     

     

    ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY!!!


    Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

  • Rekolekcje Wielkopostne

    PROGRAM  REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH
    W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU
    W STOŁECZNEJ

    29.03- 31.03.2021r- online--

     

     

    29.03.2021r

    9.00  - kl. VIII

     

    9.10 - kl. VII

     

    9.20 - kl. VI

     

    9.30 - kl. IV

     

    9.40 - kl. III

     

    9.50 - kl. II

     

    10.00 - kl. I

     

    10.10 - kl. 0

     

     

    30.03.2021r

    9.00 - kl. VIII

     

    9.10 - kl. VII

     

    9.20 - kl.VI

     

    9.30 - kl. IV

     

    9.40 - kl. III

     

    9.50 - kl. II

     

    10.00 - kl. I

     

    10.10 - kl. 0

     

    31.03.2021r

    9.00 - kl. VIII

     

    9.10- kl. VII

     

    9.20 - kl. VI

     

    9.30 - kl. IV

     

    9.40 - kl. III

     

    9.50 - kl. II

     

    10.00 - kl. I

     

    10.10 - kl. 0

  • Powitaliśmy wiosnę…



    Wiosna jest najpiękniejszą porą roku i wszyscy na nią czekamy z wielką niecierpliwością. Przedłużająca się zima sprawiła, że jeszcze bardziej zatęskniliśmy za słoneczkiem, ciepłem i zielenią. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 19 marca.

    W tym roku uczniowie  wszystkich klas powitali wiosnę śpiewem, wierszykami i wspaniałą  zabawą. Pomimo chłodu panującego jeszcze na dworze, wśród uczniów panowała radosna atmosfera, było gwarno i wesoło.

    Przedszkolaki razem z panią na powitanie nowej pory roku przygotowały w klasie piękny kącik z wiosennymi kwiatami.  Wiele radości sprawiła im zabawa balonikami do wiosennych piosenek. Maluchy układały puzzle z motywem przedwiośnia. W klasie pierwszej wszystkie zajęcia edukacyjne  związane były z przyjściem i powitaniem wiosny. Na edukacji przyrodniczej dzieci podczas spaceru szukały pierwszych oznak wiosny. Swoje obserwacje zapisały uzupełniając tekst z lukami oraz przedstawiły je wykonując pracę plastyczną. Zasiały również owies, by móc oglądać jego wzrastanie. Zielone zboże będzie również ozdobą wielkanocnego stołu. Podczas edukacji polonistycznej poznały dawny zwyczaj powitania wiosny, czyli topienie marzanny. Czytały i omawiały wiersz H. Zdzitowieckiej  „ Marzanna”,  wyszukiwały w nim wyrazy ze spółgłoskami miękkimi, układały zdania z rozsypanki wyrazowej.  Na zajęciach informatycznych korzystały z narzędzi programu graficznego Paint wykonując pracę  „ Witaj wiosno”. Na edukacji muzycznej w zabawie inscenizacyjnej do piosenki „ Powrót bocianów” zamieniły się w te niesamowite  ptaki i najpierw krążyły nad łąką, potem usiadły na starym gnieździe na topoli opowiadając wszystkim o wiośnie. Klasa druga i trzecia przywitała wiosnę tanecznie „Czekoladą”. Ponadto uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym „Wiosna w lesie” zorganizowanym przez panie: Honoratę Radecką i Katarzynę Augustyniak. Cała szkoła wzięła także udział w gminnym konkursie plastycznym „Portret Pani Wiosny”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tych konkursów.

    W ten symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.


                                                                                              Wychowawcy klas

  •    Dzień Matematyki

                                                    

                          ,, Matematyka fajna sprawa, świetna  przy niej jest zabawa.’’

      Dzień Matematyki powstał po to, aby ukazać uczniom inny wymiar tej nauki. Jest on obchodzony w wielu krajach na całym świecie , a od siedmiu lat także w Polsce. 12 marca także uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień.  Dzieci z klasy II i III wykonały kolorowe plakaty matematyczne. Każdy przygotował okrzyk matematyczny, m.in. Błażej Lewandowski: ,,Matematyka super sprawa, przy niej dobra jest zabawa. Mnożę, dzielę i dodaję, przy niej czuję się wspaniale’’. Kolejnym zadaniem była reklama matematyki.
    To zadanie wzbudziło wiele emocji. Uczniowie grali także w gry matematyczne, quizy oraz rozwiązywali krzyżówki matematyczne. Natomiast pierwszaki  stawiły czoła zadaniom z ,,Wielkiej Księgi Zabaw.’’ Radości było co niemiara, każdy z uśmiechem na twarzy dążył do wykonania swoich zadań. Uczniowie klas starszych też uczcili ten dzień poprzez zagadki, quizy i różnorodne zadania.

    Wszyscy  przekonali się, że matematyka jest  przyjemna i  może dawać wiele radości.

                                                                              Tekst i foto: Katarzyna Augustyniak

  • Podziękowanie

  • Pomagamy Filipkowi

  • Dzień Kobiet w klasie 2

     

     

    Dzień Kobiet, Dzień Kobiet.

    Niech każdy się dowie,

    że dzisiaj święto dziewczynek.

    Uśmiechy są dla nich,

    zabawa i taniec,

    piosenka z radia popłynie.

    Dzień Kobiet, Dzień Kobiet.

    Niech żyją nam zdrowe

    I pani nasza, i mamy,

    i woźna, kucharka,

    i szkolna pielęgniarka

    Im wszystkim kwiaty rozdamy.


    Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. W tym dniu wszyscy panowie - ci mali i ci dorośli obdarowują dziewczynki i panie w każdym wieku kwiatami lub upominkami. Nasi chłopcy też o nas nie zapomnieli. Z samego rana wkroczyli do klasy z kwiatkiem dla pani i ogromnym pudłem z prezentami dla dziewczynek. Były to piękne korale z bransoletką i słodki poczęstunek. Były życzenia, tradycyjne ,,Sto lat" i sesja zdjęciowa. Poczułyśmy się w tym dniu naprawdę wyjątkowe.

    WIELKIE WYRAZY SZACUNKU I UZNANIA DLA NASZYCH CHŁOPAKÓW!

    Wychowawczyni i dziewczęta z klasy II

     

     

  • Mały Konkurs Recytatorski


             Znamy laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego. Jego etap szkolny pozwolił na zaprezentowanie się recytatorów w wybranym repertuarze z literatury dziecięcej. W tym roku szkolnym wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyła się klasyka literatury polskiej. Dzieci z klas młodszych chętnie wybierały  wiersze  Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Sięgały także po twórczość Doroty Gellner. Starsi natomiast prezentowali bardzo zróżnicowany repertuar, w którym znalazły się także fragmenty poznanych lektur.                        W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Lena Matuszak z kl. II, drugie Edyta Adamczyk  z kl.III, trzecie Julia Chmielewska z kl.II.  Wśród uczniów występujących w kategorii kl.IV-VI najlepiej swoją interpretację wiersza i fragmentu prozy przedstawiła Zuzanna Wodzińska z kl. IV.  Wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych zostali nagrodzeni  książkami oraz upominkami. Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym, który odbędzie się 12.03.2021 roku (piątek) o godz. 1000 w sali  widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury.

    Tekst i foto: Elżbieta Bożek

  •    Zbiórka żywności dla psów ze schroniska  w Myśliborzu

              

            Szkolne Koło Wolontariatu  w lutym 2021r. zorganizowało zbiórkę  żywności dla zwierząt. Odzew był bardzo duży. Zebraliśmy znaczną ilość  suchej karmy oraz  wiele puszek z psimi przysmakami. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za tak aktywne włączenie się do akcji. Wszystkie  produkty trafiły  do  Schroniska dla Bezdomnych Psów w Myśliborzu Psie Tulisko. 

     

    Dziękujemy  za pamiątkowe kalendarze.

           Szkolne Koło Wolontariatu

     

                                                                                        Tekst i foto: Katarzyna Augustyniak

                                                                                                             Honorata Radecka

  • 1 marca 2021 Uczniowie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

     

    Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców oddali hołd Bohaterom antykomunistycznego podziemia poprzez różnorodne działania.

    Na cmentarzu w Trzcińsku - Zdroju zapalono znicze przy pomniku poległych żołnierzy. Uczniowie wykonali plakaty, gazetki i prezentacje poświęcone pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Śpiewali pieśni patriotyczne, obejrzeli film Radosława Kotarskiego „Żołnierze Wyklęci”, przygotowali montaż słowno-muzyczny o bohaterskich postawach Żołnierzy Wyklętych.

    Oddział przedszkolny

    Klasa I

    Klasa II i III

     

    Klasa IV

    Klasa VI

    Szóstoklasiści pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

     

    „Dzisiaj, po latach, prawda spod ziemi wyziera

    Układa się w strofy pieśni o wielkich bohaterach

    O Roju, Pileckim, Ince, Fieldorfie, Łupaszce...

    Że zachowali się jak trzeba - w naszych sercach - na zawsze...”

     

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe. Ma na celu oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Upamiętnia tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji i podporządkowaniu kraju Związkowi Radzieckiemu. Uczniowie klasy VI wspólnie z wychowawcą  wykonali plakaty i prezentacje poświęcone Ich pamięci. Wykonując je uczniowie zapoznali się z historią żołnierzy wyklętych i znaczeniem dla nas Polaków-  święta 1 marca. Ponadto podczas lekcji muzyki odśpiewali pieśni patriotyczne. Akcją tą  kolejny raz złożyli hołd wszystkim tym, którzy oddali życie za wolną Polskę.

    Klasa VII

    Bóg , Honor , Ojczyzna , to słowa święte

    W sercu wyryte słowa wyklęte

    Układa się w strofy pieśń o wszelkich bohaterach,

    Zachowali się tak jak trzeba .

     

    Byli piękni , młodzi i waleczni,

    Gotowi poświecić wszystko dla swej ojczyzny ,

    Z braćmi krew a wśród drzew

    Czołem  żołnierzu nasz Bohaterze

    Aby komunizmu zobaczyć kres .

     

                        Miłosz Ziętek kl. VII

     

     

    Klasa VIII

  • KONSULTACJE  W  SZKOLE DLA  UCZNIÓW  KLASY  VIII                  od  01. 03. 2021  do 15.03.2021

     

     

     

     

    Uwaga! Obowiązuje praca w reżimie sanitarnym.

    Dystans, dezynfekcja, maseczka.

    Uczniowie wchodzą do sali gimnastycznej bocznym wejściem. 

    Każdy uczeń ma własne przybory szkolne.

    Nie wnosimy do sali telefonów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej
    Stołeczna 9
  • 91 414 8323

Galeria zdjęć