Rada Rodziców Archiwum Rok szkolny 2016/2017 Reforma edukacji 2017/2018 2018/2019 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

ZEBRANIE Z RODZICAMI

27 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2015/2016. Spotkanie prowadziła pani Grażyna Osetek – lider zespołu ds. współpracy z rodzicami. Na wstępie pani dyrektor Wanda Angowska przywitała licznie zgromadzonych rodziców i wyróżnionych uczniów, podziękowała za pracę i pogratulowała sukcesów. Wychowawcy klas zaprezentowali wyniki dydaktyczne oraz osiągnięcia uczniów w różnorodnych dziedzinach życia szkolnego. Wyróżnieni uczniowie otrzymali odznaki wzorowego ucznia, dyplomy i nagrody  rzeczowe ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka – pana Marka Michalaka. Rodzicom nagrodzonych uczniów przekazano gratulacje i podziękowania. Spotkanie uświetnił występ koła młodego aktora pracującego pod kierunkiem pani Bogusławy Wiśniewskiej. W miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, rodzice mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów oraz prezentacje zespołów problemowych podsumowujące pracę w I semestrze.

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE:

WIKTORIA  LEWANDOWSKA  KL. IV średnia 5,3

WZOROWI  UCZNIOWIE

I  PÓŁROCZE  2015/2016

Wzorowa ocena zachowania oraz średnia wyników

w nauce 4,75 i wyższa.

LISTA  NAJLEPSZYCH  SPORTOWCÓW

W I  PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO  2015/2016

W KLASACH  IV-VI

1. Nadia Nowak   kl. V                156 pkt.

2. Magdalena Wodzińska kl. V       127

3. Wiktoria Lewandowska  kl. IV   125

4. Nikola Błaszczyk  kl. V                  107

5. Patrycja Ostrowska  kl. V                105

Aleksandra  Wardaszewska  kl. V   105

6. Kacper Mrówka  kl. IV                     70

7. Estera Skoczek  kl. VI                       67

8. Kacper Marczak  kl. IV                     59

9. Dominika Kotus  kl. VI                     58

Dominika Szumiło  kl. IV                 58

NAJLEPSZY SPORTOWIEC KLASY

KL. IV- Wiktoria Lewandowska

Kl. V – Nadia Nowak

Kl. VI – Estera Skoczek

WARSZTATY WIELKANOCNE

W piątek 18 marca 2016 r. Rada Rodziców zorganizowała warsztaty wielkanocne. W warsztatach brali udział rodzice klas 0-III i wykonali palmy, stroiki i ozdoby świąteczne. Gorące podziękowania składamy paniom: Annie Szumiło, Annie Wardaszewskiej, Magdalenie Stańczyk, Joannie Wysockiej, Małgorzacie Ziętek, Katarzynie Antonowicz, Krystynie Gronek, Izabeli Makarow i Elżbiecie Walkowicz. Panie stworzyły przepiękne dzieła, które będzie można zakupić podczas kiermaszu wielkanocnego 21 marca 2016 r. w naszej szkole.

Gratulujemy zdolności artystycznych i pomysłowości. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy dostarczyli materiały potrzebne na warsztaty.

Lider zespołu ds. współpracy z rodzicami

Grażyna Osetek

KIERMASZ WIELKANOCNY

c

W naszej szkole dało się odczuć przyjście wiosny jak również nastrój zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2016r. Rada Rodziców zorganizowała kiermasz wielkanocny. Na stoiskach można było kupić przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców i uczniów naszej szkoły, zasmakować przepysznych ciast oraz wziąć udział w loterii świątecznej. Robienie wiosenno- świątecznych zakupów sprawiło wszystkim dużo radości.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i prowadzenie kiermaszu.

Tekst: Grażyna Osetek

Foto: Mariola Maciążek i Iwona Purgal

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka zrobiliśmy niespodziankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły i zabraliśmy ich do Kina Helios w Szczecinie. Uczniowie mieli do wyboru film 2D pt. „Dzielny kogut Maniek” oraz film w 3D pt. „Angry Birds”. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Cały projekt wyprawy udało się zrealizować dzięki wspaniałym sponsorom: Panu Januszowi Purgalowi, Państwu Ewelinie i Markowi Michalczykom, Pani Teresie Lewandowskiej i Panu Zdzisławowi Ziole oraz Radzie Rodziców naszej szkoły. Tak hojne wsparcie finansowe zabezpieczyło wycieczkę jak również pomoże zorganizować Festyn Rodzinny, który odbędzie się przed zakończeniem roku szkolnego. Na festynie na wszystkich będą czekały kolejne niespodzianki i prezenty. Podziękowania składamy również Państwu Marcie i Marcinowi Kozakom za upominki z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Panu Janowi Kozakowi za ufundowanie długopisów dla klasy drugiej.

Tekst- Grażyna Osetek

Foto- Mariola Maciążek, Anna Rydzewska

FESTYN RODZINNY

22 czerwca br., na boisku szkolnym odbył się festyn rodzinny, podczas którego dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami mogli  spędzić wolny czas. Imprezę otworzyła pani Wanda Angowska –dyrektor szkoły i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.  Na początku wystąpił zespół Do-re-mi  z układem tanecznym do piosenki disco. Następnie każdy z uczestników mógł popróbować sił w przeciąganiu liny, łowieniu rybek, wspólnym malowaniu głębin morskich, rozgrywkach w piłkę nożną. Prawdziwą atrakcją był udział  Trzcińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, wsiąść do kabiny samochodu, porozmawiać ze strażakami  i zrobić z nimi zdjęcia. Dużo emocji wzbudziła zabawa w polewanie wodą strażaka. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich grillowane kiełbaski oraz lody dla ochłody, bo na termometrach znacznie wzrósł słupek rtęci. Festyn był bardzo udany, pozwolił na integrację uczestników i miłe spędzenie wspólnego czasu.

Tekst: Dorota Fabisiak
                                                                            Foto: Anna Walawender