Oddział przedszkolny Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

V ZIMOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 19 lutego 2016 r. grupa pięciolatków i sześciolatków ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej wraz z wychowawczynią – Mariolą Maciążek  uczestniczyły w V Zimowej Olimpiadzie Sportowej dla Przedszkolaków, organizowanej przez Przedszkole Miejskie w Trzcińsku – Zdroju. Olimpiada odbyła się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Trzcińsku – Zdroju. Do olimpiady przystąpiły ośmioosobowe reprezentacje grup przedszkolnych z Trzcińska – Zdroju, Góralic i Stołecznej. Dzieci współzawodniczyły w różnych  konkurencjach, których stopień trudności i intensywności dostosowany był do ich wieku. Olimpiada była okazją do spotkania dzieci w wieku przedszkolnym z terenu całej gminy. Miały one okazję do współzawodnictwa oraz współdziałania w zespole. Wszystkie wesoło i aktywnie spędziły czas. Za udział w Olimpiadzie otrzymały medale i prezenty. Uczestnicy Olimpiady ze Stołecznej serdecznie dziękują Pani Dyrektor i nauczycielkom Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju za miłe przyjęcie, świetną organizację zabawy i mile spędzony czas.

Tekst i foto:
 Mariola Maciążek

SPOTKANIE W BIBLIOTECE Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ

W czwartek 10 marca 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w Filii Bibliotecznej w Stołecznej. Maluchy poznały  Basię - bohaterkę książeczki Zofii Staneckiej „Basia i remont”.  Po wysłuchaniu opowiadania zabrały się do robienia czapek z gazet, a następnie poznały niezbędny sprzęt ekipy remontowej. Maluszki znakomicie potrafiły nazywać narzędzia i opisać ich przeznaczenie. Z radością odciskały „złote rączki” na tekturze. Wszyscy zadawali wiele pytań i opowiadali o własnych doświadczeniach związanych z remontem mieszkania.

Wychowawczyni serdecznie dziękuje p. Bogumile Michałek za przeprowadzenie ciekawych zajęć. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Tekst i foto: Mariola Maciążek

"O ŻÓŁTYM TUPIPANIE" - SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły zaprzyjaźnioną panią bibliotekarkę . Bogusławę Michałek, która zaprosiła nas na zajęcia biblioteczne o żółtym tulipanie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści M. Różyckiej, a potem odpowiadały na pytania. Oglądały cebulkę tulipana i żywy okaz rośliny . Układały historyjkę obrazkową o cyklu rozwojowym tego wiosennego kwiatka. Dzieci nauczyły się piosenki pt.: „ Hej pada, pada deszczyk”.
 Z radością brały udział w zaproponowanej zabawie: „ Na ziemi zostają…”. Na zakończenie zajęć, przedszkolaki wykonały prace plastyczne, przedstawiające tulipany.

Tekst i foto: Mariola Maciążek

WYRÓŻNIENIE W VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci pt. „ Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 885 uczniów z 79 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. W gronie wyróżnionych  znalazła się praca Borysa Matuszaka z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia ufundowane przez organizatorów. Serdecznie gratulujemy młodemu artyście.

Tekst: Mariola Maciążek

WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami (opiekunami) wzięli udział w konkursie pt. „Najbardziej rozbrajający uśmiech Twojego dziecka". Organizatorami byli: Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny  oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Szczecinie.
Uczestnicy konkursu mięli za zadanie wykonanie fotografii dotyczącej nawyków higienicznych i dietetycznych związanych ze zdrowiem jamy ustnej u dzieci.
Laureatami konkursu zostali:
Joanna Kozak – III miejsce, wyróżnienie otrzymali: Borys i Lena Matuszak oraz Zuzanna Wodzińska.

Wychowawca oddziału przedszkolnego serdecznie gratuluje laureatom i rodzicom, dziękuje za współpracę i udział w konkursie. Oto nagrodzone prace.

Tekst: Mariola Maciążek
Foto: Marta Kozak,