Oddział przedszkolny Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

WIOSENNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

10 marca 2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego na zaproszenie p. Bogumiły Michałek odwiedziły  Bibliotekę w Stołecznej i wzięły udział w pierwszej lekcji bibliotecznej z cyklu „Wiosenne spotkania w Bibliotece”.
Maluchy zostały zapoznane z biblioteką, pracą bibliotekarza oraz zasadami obowiązującymi w czytelni i wypożyczalni. Dowiedziały się jak oznakowane są książki, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem oraz jak w bibliotece spędzić  czas wolny. Okazało się, że można tam słuchać bajek, różnych interesujących opowieści, wypożyczać ciekawe książeczki, śpiewać ulubione piosenki, bawić się i malować. Przedszkolaki wysłuchały z zaciekawieniem książki pt. „Zagubiony niedźwiadek” Anne Mangan. Rozmawiały o losach bohatera, nauczyły się wesołej „zabawy w niedźwiadka” oraz kolorowały ilustracje misia. Bardzo spodobała im się  zabawa w masażyki, rysowanie na  plecach kolegi lub koleżanki scenki z wysłuchanej bajki. Spotkanie było bardzo miłe i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne.

Tekst i foto: Mariola Maciążek

Jasełkowe przeglądy w Trzcińsku-Zdroju

13.01.2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VI Gminnym Przeglądzie Jasełek zorganizowanym przez  Przedszkole Miejskie w Trzcińsku – Zdroju. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków.   Nasi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.  Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy i taniec.

Tekst: Mariola Maciążek
Zdjęcia: Magdalena Stańczyk

Wesoła Nowina - wygrana w konkursie jasełek

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im.  Kawalerów Orderu Uśmiechu zajęły I miejsce w XVIII Rejonowym Przeglądzie Jasełek w Chojnie. Prezentacja jasełek odbyła się 11 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury. Celem  rywalizacji było pokazanie życia dzieciątka w Betlejem. Aktorzy wspaniale zaprezentowali swoje role i występ bardzo się spodobał jury.

Wychowawca p. Mariola Maciążek serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji tego wydarzenia rodzicom: p. Ewie Wodzińskiej, p. Joannie Wysockiej, p. Emilii Knowie, p. Małgorzacie Ziętek .

Zespół ds. promocji szkoły
Foto: Magdalena Stańczyk

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto ma pluszowy miś- maskotka, którą kochają dzieci na całym świecie. Z tej okazji najmłodsi z oddziału przedszkolnego odwiedzili szkolną bibliotekę, aby uczestniczyć w zajęciach poświęconych puszystym misiom, niedźwiadkom oraz wspólnie się bawić. Dzieci przyniosły własne przytulanki, a także misie wykonane na swoich zajęciach. Zapoznały się z literaturą poświęconą bohaterowi dnia. Szczególnie zainteresował je Kubuś Puchatek i przygody, które przeżył wspólnie z przyjaciółmi. W czasie spotkania  dzieci nauczyły się wierszyka o pluszowym misiu i wykonały prace plastyczne, które można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaprezentowały zabawę ,,Stary niedźwiedź mocno śpi” i doskonale się przy tym bawiły. To dopiero początek wspólnej przygody z książkowym bohaterem - misiem, gdyż jesteśmy umówieni na czytanie utworów jemu poświęconych.  W najbliższym czasie będzie to opowieść ,, Puchatku cierpliwości” .

Tekst: Elżbieta Bożek

Foto: Mariola Maciążek

Dzień Przedszkolaka

20 września swoje święto miały dzieci z oddziału przedszkolnego. Z tej okazji wspólnie ze swoją wychowawczynią – panią Mariolą Maciążek odwiedziły bibliotekę szkolną.
 Z uwagą wysłuchały czytanego fragmentu książki ,, Szary domek”, odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, a także wykonały kolorowe prace plastyczne ilustrujące poznane historie. Oczywiście był czas na zabawę. Dzieci przeniosły się w ,,świat bajek i baśni ”  przebierając się w stroje znanych i lubianych bohaterów. Była Śnieżka, księżniczki i rycerze, Pani Lato oraz prezentacja różnych nakryć głowy. Przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi  i tanecznymi wykonując znane im piosenki. Następnie wszyscy udali się do klasy, gdzie czekała na nich niespodzianka - słodki poczęstunek. Miłą pamiątką tego spotkania  będzie także kolorowa zakładka do książki podarowana każdemu dziecku oraz wykonane zdjęcia. Zabawy na świeżym powietrzu zakończyły ten niezwykły, pełen wrażeń Dzień Przedszkolaka.

Tekst: E. Bożek