Oddział przedszkolny Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

VII ZIMOWA OLIMPIADA

PRZEDSZKOLAKÓW 2018

CÓŻ TO BYŁY ZA EMOCJE I ZABAWA!

16 lutego 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowejim. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej wzięły udział w VII Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków, zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie im. Leśnych Skrzatów w Trzcińsku – Zdroju.

W hali sportowo – widowiskowej w Trzcińsku – Zdroju spotkały się przedszkola z Gogolic, Trzcińska – Zdroju oraz Stołecznej. Było wiele radości, zabawy, emocji, dopingu, prezentów oraz złotych medali. Tu nie było przegranych.

Leśnym Skrzatom dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie, świetną zabawę, nagrody, medale oraz przepyszny, zdrowy poczęstunek.

Do zobaczenia za rok.

Tekst: Magdalena Stańczyk

WIZYTA W BIBLIOTECE

W poniedziałek 23 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju.                                                                                                                                                 Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i miłym powitaniem. Wnętrze domu książki przypominało bajkowy teatrzyk, dzięki któremu mogliśmy się przenieść w magiczny świat „ Bajkowo”.

Ogromną radość dzieciom sprawiły zabawy ruchowe, w których aktywnie uczestniczyły. Doskonale sobie poradziły rozwiązując zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Izbie Pamięci. W tym szczególnym miejscu podopieczni z zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądali zgromadzone eksponaty, a także wysłuchali historii ich pochodzenia i przeznaczenia. Na zakończenie dzieci obejrzały teatrzyk cieni przygotowany przez pracowników biblioteki. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dostarczyła wielu cennych informacji i wrażeń.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie oraz słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci.

Tekst i foto: H. Radecka

AKCJA CHARYTATYWNA "SZKOŁA CZYSTYCH RĄK"

W dniu 16.10.2017 r. uczniowie klas młodszych brali udział w akcji profilaktycznej „Szkoła Czystych Rąk”. Zostali zapoznani z zagrożeniami wynikającymi z braku podstawowych nawyków higienicznych poprzez: prelekcje, teatrzyk rąk, instruktaż mycia rąk, pogadankę przeprowadzoną przez pielęgniarkę szkolną. Uczniowie klasy „0” wykonali plakaty pod hasłem „Czyste ręce”. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak prawidłowo myć ręce, poznały niektóre choroby przenoszone drogą brudnych rąk. Akcja profilaktyczna „Szkoła Czystych Rąk” zaowocowała u naszych uczniów. Dzieci zwracają większą uwagę na higienę rąk po wyjściu z toalety, przed spożywaniem posiłków oraz po zajęciach i zabawie.

Konkurs recytatorski

W dniu 11.10.2017 r. w Przedszkolu Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Leśne skrzaty”

W zmaganiach wzięło udział 18 przedszkolaków. Wśród nich były dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły.

Maria Woniakowska zaprezentowała wiersz Rafała Lasoty „Skrzat i dukaty”, a Błażej Lewandowski utwór Piotra Paschke „Pracowity skrzat”.

Podopieczni zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Dla nas bezcenne były pozytywne emocje i radość, która towarzyszyła przedszkolakom. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę.

Tekst i foto: H. Radecka

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. Świętowaliśmy go pod hasłem: „Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają”. Już od samego rana trwały przygotowania. Sala została odświętnie udekorowana. Zaraz po śniadaniu spotkała się cała grupa żabek 4,5 i 6 latków, która została uroczyście powitana przez  wychowawcę.

Po wspólnej zabawie na powitanie i złożeniu życzeń dzieci wyszły wraz z opiekunami na  szkolny plac i tradycyjnie wypuściły do nieba baloniki z marzeniami.

Miłą niespodziankę najmłodszym sprawili uczniowie klasy III, którzy wraz z wychowawcą przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Ten wyjątkowy dzień stał się wspaniałą  okazją  do wspólnej zabawy i integracji ze środowiskiem szkolnym. Poza śpiewem i tańcami dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w wierszach, zagadkach i innych atrakcjach.

W nagrodę za uśmiech  wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowy znaczek i słodki upominek. Światowy Dzień Przedszkolaka stał się wspaniałą okazją do radości dzieci oraz do propagowania edukacji przedszkolnej w środowisku  i na pewno na stałe wejdzie do naszego kalendarza przedszkolnych uroczystości. Następny taki dzień już za rok…

tekst: H. Radecka

foto: H. Radecka, K. Augustyniak