Oddział przedszkolny Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

Z wizytą u pszczół

W dniu 18 marca przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się niezwykli goście zaproszeni na zajęcia otwarte w naszym oddziale – panowie Wojciech i Zbigniew Jankowscy, którzy zawodowo zajmują się pasieką. Na początku przedszkolaki powitały gości, uczniów i rodziców wierszykiem „Pszczółka”. W trakcie warsztatów dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół poznając ich fascynujący świat. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały okazję zobaczyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej pracy pszczelarz – dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.

Zajęcia zakończyły się zabawą ruchową do piosenki „ Pszczółka lata” oraz reklamą miodu w wykonaniu przedszkolaków. Po występach nastąpiła degustacja miodu na chrupiących wafelkach, które dzieci z wielką przyjemnością zajadały, znając zdrowotne właściwości złocistego miodu. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały słoiczek miodu, a nasi goście miłą niespodziankę w postaci czekoladek i laurek.

tekst: H. Radecka

foto: H. Radecka, rodzice

Sukces przedszkolaków

W dniu 16.11.2018 r. w Przedszkolu Miejskim „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju odbył się konkurs recytatorski poświęcony tematyce patriotycznej w 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W zmaganiach wzięło udział 16 przedszkolaków. Wśród nich były dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na wysokim poziomie, za co  zostały nagrodzone:

Lena Matuszak zajęła III miejsce prezentując wiersz Władysława Bełzy „ Ziemia rodzinna”.

Lena Marczak otrzymała wyróżnienie prezentując utwór Agaty Dziechciarczyk „Polska to dom”.

Piotr Banaś recytował wiersz Agaty Dziechciarczyk „Józef Piłsudski” za co otrzymał pamiątkowy dyplom.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodki upominek i pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę.

Tekst i foto: H. Radecka

OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA

W 2013roku Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu dnia 20 września Ogólnopolskim  Dniem Przedszkolaka. W tym roku przedszkolaki w naszej szkole świętowały już 19 września pod hasłem:

„ BAJKOWO KOLOROWO”

Zaraz po śniadaniu spotkała się cała grupa 4,5 i 6-latków, która została uroczyście powitana przez wychowawcę. Miłą niespodziankę najmłodszym sprawili uczniowie klasy I, którzy wraz z wychowawcą przygotowali wesołe piosenki i wierszyki. W tym dniu maluchy gościły Panią Wandę Angowską, dyrektora szkoły, która po wysłuchaniu piosenek i wierszyków wręczyła dzieciom kolorowe dyplomy. Ten wyjątkowy dzień stał się wspaniałą  okazją  do wspólnej zabawy i integracji ze środowiskiem szkolnym. Poza śpiewem i tańcami dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w wierszach, zagadkach i innych atrakcjach.

W nagrodę za uśmiech  wszystkie przedszkolaki otrzymały upominek i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Dzień Przedszkolaka stał się wspaniałą okazją do radości dzieci oraz do propagowania edukacji przedszkolnej. Po wspólnej zabawie dzieci wyszły wraz z opiekunami na  szkolny plac i tradycyjnie wypuściły do nieba baloniki z marzeniami.

tekst: H. Radecka

foto: H. Radecka,