Oddział przedszkolny Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021

"Warzywa i owoce dają super moce"

Codzienne spożywanie kolorowych warzyw i owoców w różnych postaciach zapewnia harmonijny rozwój i funkcjonowanie organizmu dzieci.

O tym, jak ważna jest prawidłowa i urozmaicona dieta przekonały się przedszkolaki podczas realizacji zajęć w ramach ogólnopolskiej kampanii  „Jedz owoce i warzywa - w nich prawdziwa moc się skrywa!”. Celem kampanii jest popularyzowanie spożycia rodzimych warzyw i owoców posiadających wyjątkowe właściwości - wśród rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ w tym okresie kształtują się nawyki żywieniowe.  Podczas zajęć maluchy dowiedziały się jakie witaminy i składniki odżywcze mają jarzyny, jakie potrawy można z nich przygotować, a także  ile porcji owoców i warzyw należy spożywać każdego dnia. Dzięki udziałowi w akcji maluchy otrzymały kolorowanki, a rodzice foldery z cennymi wskazówkami na temat odżywiania dzieci.
Na naszej klasowej gazetce pojawiły się plakaty promujące akcję  oraz kolorowe prace dzieci.

tekst i foto: H. Radecka